Takip Et Facebook Youtube Instagram

Sabian Davul Mikrofon Ve Mikser Seti
Performans
Pratik
Kayıt
Yardım

Gizlilik Ve Güvenlik

www.gitarpark.com'dan  kredi kartı işlemi için haberleşmede her aşama, güvenlik altına alınmıştır.

Site-Ziyaretçi Haberleşme Güvenliği

Gitarpark sipariş sayfalarında site ile ziyaretçi arasındaki haberleşme 128 bit SSL standartında gerçekleşmektedir. Sözkonusu haberleşme standardı çok sayıda işlem gören sitelerde dahi güvenle kullanılan bir niteliktedir. Kredi kartı bilgilerinin verileceği sayfada bu haberleşme biçiminin bulunup bulunmadığını, sayfaya erişildiğinde adres çubuğunda yazan ifadenin http://.. biçiminde değil, https://.. biçiminde oluşu ifade etmektedir. Bu nitelikteki sayfalara eriştiğinizde tarayıcının sağ alt köşesinde kilit işareti de yer almaktadır.

Site-Banka Haberleşme Güvenliği

Kredi kartı bilgilerinin siteden bankaya aktarılması ile ilgili güvenlik, banka'nın sunduğu maksimum güvenlik ile gerçekleşmektedir. Sözkonusu güvenliğin çok sayıda bileşenin yanında, CVV2/CVC2 kodu da çalıntı kart veya kart bilgileri ile alışverişe karşı önlem olarak sitemizde 3D Secure güvenli ödeme sistemi kullanılmaktadır. 

Site İçi Veri Güvenliği

Güvenli ortamda yapacağınız işlemlerde siz ve kredi kartını size tahsis esen banka haricinde hiçbir kişi , kurum ve kuruluş tarafından bilgilerinize ulaşamamaktadır. Kredi kartı işlem sayfası kart bilgilerini doğrudan banka POS sistemine iletmekte ve işlem sonucunu müşteriye bildirmektedir. Kredi kartı bilgileri 128bit SSL (Secure Socket Layer) yöntemiyle tamamen şifrelenmiş bir şekilde aktarılmaktadır. Online işlemin bir sonucu olarak aktarılan kredi kart bilgilerine tarafımızdan dahi erişilmesi mümkün değildir.
Kart Sahiplerine Güvenlik Önerileri:
  • Alışveriş yaptığınız sayfanın güvenilir olduğunu anlamanın en kesin yolu, kredi kartınızla ilgili bilgileri gireceğiniz sayfanın Internet adresindeki "http" nin "https" ye dönüşmesidir. Bu dönüşüm firmanın sanal mağazasının bulunduğu sitenin SSL güvenlik protokolünü kullandığını gösterir. Tarayıcınızın altındaki durum çubuğunda ya da adres satırının solunda diğer sayfalarda iken görünmeyen sarı bir kilit simgesi belirmesi gerekir. Bu simgeyi çift tıkladığınızda ise açılan pencerede, o anda bulunduğunuz web sayfasının adresi yazıyor olmalıdır. Altındaki satırda sertifikayı veren kurum belirtilir. En alt bölümde ise sertifikanın hangi tarihler arasında geçerli olduğu belirtilmektedir. Sertifikada belirtilen adres bulunduğunuz sitenin adresi ise ve sertifika süresi dolmamış ise bu sertifika geçerli bir sertifikadır, aşağıdaki ikinci şart da sağlanıyor ise güvenle bilgilerinizi girebilirsiniz. Mozilla Firefox tarayıcılarda kilit simgesi ve sertifika farklı görünür. Kilit simgesinin yanında hangi sitede olduğunuz belirtilmektedir. Bu bölüme çift klik yaptığınızda sayfa hakkında bilgi veren tarayıcı kutusunun Security / Güvenlik bölümü açılır ve sitenin güvenli iletişimi sağladığını onaylar. Buradaki View / Göster butonuna tıkladığınızda sertifikayı görmeniz ve detayları incelemeniz mümkündür. Kart bilgilerinizi yazacağınız sayfasının adres çubuğuna bakın ve adresin "http://" değil, "https://" ile başlıyor olduğundan emin olun. SSL güvenliği sunmayan bir sayfada kesinlikle kredi kartı bilgilerinizi yazmayın.                
  • Online ticareti ciddi olarak yapan bir firma zaten sizden SSL güvenliği sunmadan bu bilgileri istemeyecektir. Ancak, güvenlikten habersiz ve internette tecrübesiz bazı firmalar bu bilgileri mail aracılığıyla alıp, gerçek pos makinasına bilgileri girmek suretiyle çekim yapabilmektedir. Kötü niyet olmasa bile, güvenlik açısından bu durum son derece sakıncalıdır. Güvenilir ve isim sahibi sitelerden yaptığınız alışverişlerinizde güvenlik açısından bir problem çıkması ihtimali çok düşüktür
  • Tanımadığınız veya güvenliğinden emin olmadığınız bir siteden alışveriş yapmanız gerekiyorsa limiti düşük bir kredi kartı kullanınız. Satın aldığınız ürün ile ilgili teslim tarihi, ilave ücretler, garanti koşulları gibi detaylara dikkat ediniz.
  • Satın alma işleminizin bittiğini belirten mesajı yazıcıdan çıkartarak saklayınız.
  • Kredi kartı ekstrelerinizi dikkatle inceleyiniz, şüphe duyduğunuz bir harcamayı bankanıza bildiriniz ve takip ediniz.
  • Satın alma işlemlerini kontrolünüz altındaki güvenli ortamlarda bulunan, güncel bir internet güvenlik programı olan, işletim sistemi ve tarayıcı sürümleri güncel tutulan bir bilgisayardan gerçekleştiriniz. Aksi taktirde bilgisayarınıza girecek truva atı türü zararlı programlar aracılığı ile kart bilgileriniz ele geçirilebilir ve bilginiz dışında kullanılabilir.
Kartaltepe Mah. İncirli Cad. Teyyareci Nurettin Sok.No:18 Bakırköy/İstanbul Tel: 0(212) 5717135
Town Center Alışveriş Merkezi Karşı Sokağı