Sık Sorulan Sorular
 • Gitarımın telleri akort tutmuyor.

  İlk kez akortlanan özellikle naylon telli enstrümanların akort tutma süresi çalım sıklığına bağlı olarak 2-3 gün sürebilmektedir. Naylon tellerin esnek yapısından dolayı, çelik tellere göre bu süre uzundur. Tel değişikliği yada ilk enstrumanımızda bu tip kısa süreli tutarsızlıklar olağandır

 • Gitarımın cilası pütürlü

  Cilanın pütürlü olması; maun ağacının gözenekli olması (open pore) ve polyester (Cam cila) yerine ağacın akustik yapısını bozmayacak özel bir cila kullanılmasındandır. Müzisyenler enstrümanı cilasından ziyade sesi ve tonalitesine göre değerlendirmektedirler, bizde ürün tanıtım videolarında daima tonaliteyi ön planda tutarız.

 • Elektro klasik/akustik gitarımın içindeki kablolar ses yapıyor

  Gitar, ud, bağlama vb elektronik donanımlı akustik müzik aletlerinin tamamında kablolama sistemi aynı şekilde uygulanmaktadır. Enstrumanın akustik yapısından dolayı bu tip donanımsal parçalar, enstrümanın akustik yapısını bozması (rezonan üretmesi) sebebi ile ses tahtasına yada enstrümanın herhangi bir yerine sabitlenmemektedir. Enstrumanın çalımı sırasında, enstrüman kollarımız ile gövdemiz arasında sabitlendiği için her hangi bir titreşim oluşmayacaktır.

 • Satın aldığım gitar tozlanmıştı, teşhir ürünümü gönderdiniz?

  Gitarpark üzerinden satın aldığınız tüm ürünler var ise orjinal kutusunda ve hiç açılmamış olarak gönderilir. Özellikle gitar vb. enstrumanlar üretim yerlerindeki boya/cila kurutma alanlarında, yada; paketleme beklerken mevcut standlarında toza maruz kalmaktadır. Kontrollerini yaparak gönderdiğimiz ürünlerde parmak izi ve muhtelif tozlar ürünün teşhir yada kullanılmış olduğu anlamı taşımaz.

 • Kemanımdan ses çıkmıyor.

  Keman ile birlikte gönderilen yay, yine keman kutusu içersinden çıkan reçine ile güzelce reçinelenmelidir. Aksi takdirde keman yayındaki sentetik kıllarda sürtünmeye bağlı bir direnç oluşmayacağı için kemandan ses çıkmayacaktır. 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.